Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 23.7. – svátek slaví Libor

Premiéra Rozmitalu na francouzské výstavě Terres en fête

Zveřejněno: 24. 6. 2022

V pátek 10. 6. se uskutečnila francouzská výstava Terres en fête a česká značka Rozmital byla poprvé u toho. Na stánku lokálního partnera Fumery Pieces na ploše E16 byly k vidění hned dva pícninářské stroje Strojíren Rožmitál, s.r.o. – obraceč Rozmital OZ-454 a shrnovač Rozmital SB-4231.

Veřejnost se mohla těšit na obraceč Rozmital OZ-454 se záběrem 4,5 metru.

„Význam zemědělství ve Francii a jeho podpora v zemi je všeobecně známá. Zemi i proto vnímáme jako důležitý trh a jsme rádi, že se nám zde daří postupně budovat postavení. I proto v zemi hledáme nové partnery pro další rozvoj,“ popisuje význam Francie pro Strojírny Rožmitál, s.r.o. Pavel Jahoda, obchodní ředitel společnosti.

Terres en fête s návštěvností 70 000 osob a s více než 450 vystavovateli patří mezi významnou zemědělskou událost, zejména pro oblast severně od Paříže. Akce se pravidelně účastní francouzský dealer Fumery Piéces. Na jeho stánku, na ploše E16, se letos poprvé návštěvníkům představily i české stroje z Rožmitálu.

Veřejnost se mohla těšit na obraceč Rozmital OZ-454 se záběrem 4,5 metru. Stroj disponuje čtyřmi rotory, každý se šesti rameny zakončené extra silnými a odolnými dvojprsty. Obraceč Rozmital OZ-454 je dále vybaven stabilizačními tyčemi a hydraulickým skládáním ramen pro přepravu. V transportní poloze dochází automaticky k aretaci ramen. Zákazníci na stroji oceňují výborné kopírování terénu a fakt, že i přes svou robustnost je možné Rozmital OZ-454 agregovat s traktory o výkonech od 50 koní. S hodinovým plošným výkonem 5,2 ha je obraceč vhodný na malé a střední výměry.

Dalším zástupcem značky Rozmital na veletrhu byl jednorotorový shrnovač Rozmital SB-4231.
Dalším zástupcem značky Rozmital na veletrhu byl jednorotorový shrnovač Rozmital SB-4231.

Dalším zástupcem značky Rozmital na veletrhu byl jednorotorový shrnovač Rozmital SB-4231, který je vybaven tandemovým podvozkem pro vyšší stabilitu a lepší kopírování terénu, to ostatně umocňuje i pozice kol podvozku, které se nacházejí těsně za pracovními prsty. Rotor stroje je složen z deseti ramen, každé se čtyřmi odolnými dvouprsty. Pracovní záběr shrnovače Rozmital SB-4231 je 4,2 metru a plošný hodinový výkon 4,3 ha. Stejně jako obraceč i shrnovač se hodí na menší a střední výměry.

Kdo nestihl červnovou akci nemusí zoufat, již v listopadu letošního roku se značka představí na mezinárodním veletrhu SIMA v Paříži.