Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Žádná poškozená nebo zamotaná kabeláž na přívěsu. Tato světla fungují přes WiFi signál

Zveřejněno: 27. 12. 2018

Jezdíte s autem a přívěsným vozíkem nebo s traktorem a závěsnou technikou? Pak jistě zapojujete osvětlení. V lepším případě funguje tak, jak má. Jenže kabeláž se snadno poškodí nebo zamotá. Výměna je pak velmi pracná a dokáže rozzuřit. Nejnovější generace osvětlení sází na bezdrátovou technologii, která má výše zmíněné problémy zcela eliminovat.

S osvětlením lze snadno manipulovat.

Zamotaná nebo poškozená kabeláž u vozíků či traktorových návěsů je jedna z věcí, kterou má vyřešit nová generace světel Connix LED, která byla vyvinuta přímo ve spolupráci se zemědělci. Toto osvětlení nalezne v zemědělství využití také u závěsné techniky, která má nedostatečné či poškozené osvětlení a v případě, že s ní chcete co nejdříve vyrazit na silnici. I když je toto osvětlení spíše využitelné pro zemědělskou techniku, další využití rovněž nalezne například u větších vozíků/přepravníků za automobily.

Princip fungování osvětlení Connix LED není až tak revoluční, přesto je šikovnou vychytávkou. Jednoduše se připojí sedmipólová zásuvka, která obsahuje WiFi vysílač, do traktoru a poté se musí spárovat dvojice světel. Světla mají na zadní straně magnet, takže je lze velmi snadno uchytit kdekoliv na zadní straně připojeného nářadí/stroje, tudíž nepotřebujete žádné speciální nástroje k uchycení. Světla disponují čtyřmi obvyklými funkcemi – obrysové a brzdové světlo, směrovka a osvětlení registrační značky. Nechybí ani odrazové sklíčko. Světla fungují až do vzdálenosti 20 metrů od WiFi vysílače.

Jelikož vše funguje na principu bezdrátové technologie, světla mají lithiovou baterii, která se musí nabíjet. Baterie se nabíjí čtyři hodiny a světla dokážou svítit deset hodin. Provozujete-li větší nedostatečně osvětlený závěsný stroj nebo taháte větší návěsy, je možné spárovat až čtyři světla zároveň. Prodávaná sada s veškerým příslušenstvím má certifikaci dle IP 65 (světla mohou být používána i na evropských silnicích), homologaci ECE Reg 10, E-Approved, CE RoHS a certifikaci EMC, CE, RoHS.

Jelikož v zemědělství čeká na osvětlení agresivní prostředí, je odolné proti prachu a kapalinám. Osvětlení dokáže bez problémů fungovat v mrazech až -20 °C a v horku až + 50°C.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Connix

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek