Dnes je 25.6. – svátek slaví Ivan

Žádná poškozená nebo zamotaná kabeláž na přívěsu. Tato světla fungují přes WiFi signál

Zveřejněno: 27. 12. 2018

Jezdíte s autem a přívěsným vozíkem nebo s traktorem a závěsnou technikou? Pak jistě zapojujete osvětlení. V lepším případě funguje tak, jak má. Jenže kabeláž se snadno poškodí nebo zamotá. Výměna je pak velmi pracná a dokáže rozzuřit. Nejnovější generace osvětlení sází na bezdrátovou technologii, která má výše zmíněné problémy zcela eliminovat.

S osvětlením lze snadno manipulovat.

Zamotaná nebo poškozená kabeláž u vozíků či traktorových návěsů je jedna z věcí, kterou má vyřešit nová generace světel Connix LED, která byla vyvinuta přímo ve spolupráci se zemědělci. Toto osvětlení nalezne v zemědělství využití také u závěsné techniky, která má nedostatečné či poškozené osvětlení a v případě, že s ní chcete co nejdříve vyrazit na silnici. I když je toto osvětlení spíše využitelné pro zemědělskou techniku, další využití rovněž nalezne například u větších vozíků/přepravníků za automobily.

Princip fungování osvětlení Connix LED není až tak revoluční, přesto je šikovnou vychytávkou. Jednoduše se připojí sedmipólová zásuvka, která obsahuje WiFi vysílač, do traktoru a poté se musí spárovat dvojice světel. Světla mají na zadní straně magnet, takže je lze velmi snadno uchytit kdekoliv na zadní straně připojeného nářadí/stroje, tudíž nepotřebujete žádné speciální nástroje k uchycení. Světla disponují čtyřmi obvyklými funkcemi – obrysové a brzdové světlo, směrovka a osvětlení registrační značky. Nechybí ani odrazové sklíčko. Světla fungují až do vzdálenosti 20 metrů od WiFi vysílače.

Jelikož vše funguje na principu bezdrátové technologie, světla mají lithiovou baterii, která se musí nabíjet. Baterie se nabíjí čtyři hodiny a světla dokážou svítit deset hodin. Provozujete-li větší nedostatečně osvětlený závěsný stroj nebo taháte větší návěsy, je možné spárovat až čtyři světla zároveň. Prodávaná sada s veškerým příslušenstvím má certifikaci dle IP 65 (světla mohou být používána i na evropských silnicích), homologaci ECE Reg 10, E-Approved, CE RoHS a certifikaci EMC, CE, RoHS.

Jelikož v zemědělství čeká na osvětlení agresivní prostředí, je odolné proti prachu a kapalinám. Osvětlení dokáže bez problémů fungovat v mrazech až -20 °C a v horku až + 50°C.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Connix

Tématické tagy

Nové

Nechte se sbalit lisy URSUS a UNIA-GROUP

Zveřejněno 21.6. Od nenáročného lisu na výkon traktoru, přes mechanický lis vyznačující se dostatečnou kvalitou a dlouhou životností, až po lis s variabilní nebo pevnou lisovací komorou pro vysoký výkon. Taková je nabídka v oblasti svinovacích lisů na válcové a… jít na článek

Toto je nový nejrychlejší traktor na světě, který dosáhl průměrné rychlosti 166,7 km/h

Zveřejněno 21.6. Anglický výrobce traktorů a stavebních strojů JCB včera zlomil rychlostní rekord s upraveným traktorem modelové řady Fastrac. Traktor se řítil průměrnou rychlostí 166,7 km/h. jít na článek

John Deere představuje inovace u sklízecích mlátiček pro nadcházející sezónu 2020

Zveřejněno 20.6. John Deere těsně před letošní sklizňovou sezónou představil inovace u sklízecích mlátiček John Deere pro rok 2020. Z výčtu inovací je patrný další posun v oblasti automatizace a komfortu. jít na článek