Dnes je 7.12. – svátek slaví Ambrož , Benjamín

Den lesní techniky ve společnosti MANATECH

Zveřejněno: 14.11.2019

Dne 7.11. 2019 se konal Den lesní techniky ve společnosti MANATECH v Jiřicích u Humpolce. Úvodní slovo a uvítání návštěvníků akce si vzal na starost pan Miloš Lesina (ředitel společnosti), který zároveň představil i bohatý program dne.

Den lesní techniky ve společnosti MANATECH

K vidění byly jednak svážecí a samonakládací stroje ANDERSON vhodné jak na kulaté, tak i na hranaté balíky, tak i pícninářská technika McHale. Za zmínku určitě stojí, že se změnila pravidla nakládání s pícninami na příští sezónu a to tím způsobem, že první balíky z louky musí být odvezeny do 48 hodin, druhé do týdne a třetí mohou zůstat na louce déle. Tato informace je zatím nepotvrzena na 100 %, nicméně informace se dostala mezi zákazníky prostřednictvím školení, které pořádala místní agrární komora. Ke svozu balíků jsou právě vhodné vozy značky ANDERSON, které zákazníkům pomohou tuto situaci vyřešit.

Nejstarším produktem v nabídce u firmy MANATECH jsou čelní nakladače QUICKE. Ve třech provedeních byly nakladače k vidění na traktorech Valtra, New Holland a Zetor. Speciálně na traktoru Valtra je nakladač vybaven systémem Q – Companion, což je digitální rozhraní pro získávání informací z nakladače tzn. jaká je nosnost, jak je využívána, jaká je aktuální rychlost, kolik cyklů se uskutečnilo, přesné vážení produktu se kterým se manipuluje apod. Nastavit lze až 10 typů adaptérů/příslušenství a ke každému si může zákazník navolit i váhu.

Součástí předváděcího dne byly i teleskopické manipulátory DIECI v novém designu. Menší modely jsou hydrostaticky poháněné, komfortnější vario stroje mají převodovku evo 2 - dva hydromotory s několika režimy.

Nakládací technika značky Flexi Track patří nově do produktového portfolia firmy MANATECH. Konkrétně byly k vidění dva stroje v různých velikostech, jeden s kabinou a druhý bez kabiny. Ten s kabinou disponuje dvoustupňovou převodovkou. Nedílnou součástí z hlediska komunální techniky byl i nosič nářadí.

Připraven byl i mikronakladač SERPA, který si návštěvníci mohli osobně vyzkoušet v rámci soutěže ve slalomu mezi překážkami s tím, že nesměl spadnout špalek umístěný na vidlích.

Autor příspěvku: Věra Hejhálková, DiS.
Autor fotografií/videa: Věra Hejhálková, DiS.

Tématické tagy

Nové

Nejhůře a nejlépe hodnocené značky traktorů za rok 2019 podle prodejců z deseti vyspělých států

Zveřejněno 6.12. CLIMMAR (Mezinárodní organizace dovozců a prodejců zemědělské techniky) každoročně zkoumá vztah prodejců traktorů k daným značkám. Průzkum nese název Dealer Satisfaction Index (DSI). jít na článek

Aeon: nový top model mezi taženými postřikovači Hardi je připraven na požadavky budoucnosti

Zveřejněno 6.12. Jeden z předních dánských výrobců techniky na ochranu rostlin, firma Hardi, prezentoval při příležitosti konání zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru jednak své vize budoucnosti, jednak technické novinky. Oboje bylo zhmotněno do… jít na článek

Dodavatel náhradních dílů AGROAD příští rok oslaví 25 let na trhu

Zveřejněno 5.12. Firma AGROAD v roce 2020 oslaví 25 let působení na trhu náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku. Bohaté zkušenosti společnosti mělo a má možnost využívat široké portfolio zákazníků z nejrůznějších zemí světa. Po dobu své existence si… jít na článek