Iveco Traktor
Dnes je 29.1. – svátek slaví Zdislava

Den lesní techniky ve společnosti MANATECH

Zveřejněno: 14.11.2019

Dne 7.11. 2019 se konal Den lesní techniky ve společnosti MANATECH v Jiřicích u Humpolce. Úvodní slovo a uvítání návštěvníků akce si vzal na starost pan Miloš Lesina (ředitel společnosti), který zároveň představil i bohatý program dne.

Den lesní techniky ve společnosti MANATECH

K vidění byly jednak svážecí a samonakládací stroje ANDERSON vhodné jak na kulaté, tak i na hranaté balíky, tak i pícninářská technika McHale. Za zmínku určitě stojí, že se změnila pravidla nakládání s pícninami na příští sezónu a to tím způsobem, že první balíky z louky musí být odvezeny do 48 hodin, druhé do týdne a třetí mohou zůstat na louce déle. Tato informace je zatím nepotvrzena na 100 %, nicméně informace se dostala mezi zákazníky prostřednictvím školení, které pořádala místní agrární komora. Ke svozu balíků jsou právě vhodné vozy značky ANDERSON, které zákazníkům pomohou tuto situaci vyřešit.

Nejstarším produktem v nabídce u firmy MANATECH jsou čelní nakladače QUICKE. Ve třech provedeních byly nakladače k vidění na traktorech Valtra, New Holland a Zetor. Speciálně na traktoru Valtra je nakladač vybaven systémem Q – Companion, což je digitální rozhraní pro získávání informací z nakladače tzn. jaká je nosnost, jak je využívána, jaká je aktuální rychlost, kolik cyklů se uskutečnilo, přesné vážení produktu se kterým se manipuluje apod. Nastavit lze až 10 typů adaptérů/příslušenství a ke každému si může zákazník navolit i váhu.

Součástí předváděcího dne byly i teleskopické manipulátory DIECI v novém designu. Menší modely jsou hydrostaticky poháněné, komfortnější vario stroje mají převodovku evo 2 - dva hydromotory s několika režimy.

Nakládací technika značky Flexi Track patří nově do produktového portfolia firmy MANATECH. Konkrétně byly k vidění dva stroje v různých velikostech, jeden s kabinou a druhý bez kabiny. Ten s kabinou disponuje dvoustupňovou převodovkou. Nedílnou součástí z hlediska komunální techniky byl i nosič nářadí.

Připraven byl i mikronakladač SERPA, který si návštěvníci mohli osobně vyzkoušet v rámci soutěže ve slalomu mezi překážkami s tím, že nesměl spadnout špalek umístěný na vidlích.

Autor příspěvku: Věra Hejhálková, DiS.
Autor fotografií/videa: Věra Hejhálková, DiS.

Tématické tagy

Nové

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno 29.1. Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství. jít na článek

Teleskopické manipulátory Merlo Turbofarmer s inovacemi v oblasti ovládání a bezpečnosti

Zveřejněno 29.1. Řada teleskopických manipulátorů Merlo Turbofarmer byla uvedena na trh v roce 1996 a dodnes zahrnuje všestranné stroje standardní, střední a těžší kategorie speciálně vyvinuté pro zemědělce. Do roku 2020 přichází mnoho modelů s inovacemi v oblasti… jít na článek

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno 28.1. Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX. jít na článek