Dnes je 9.8. – svátek slaví Roman

Články, aktuality a videa o lesní technice

Mechanizaci v lesním hospodářství lze vysvětlit jako aplikaci strojů a zařízení ve výrobním procesu  těžby  dřeva.  Je mnoho druhů těžby dřeva, při které se využívá rozmanitá mechanizace. V praxi jsou používány sekery, motorové pily, traktory s lesnickou nástavbou, vyvážecí soupravy, harvestory a mnoho druhů speciální mechanizace. V některých případech, stejně jako v historii, se používají koně. Například v chráněných krajinných oblastech. Za malou mechanizaci lze považovat takové nářadí a stroje, které nosí dřevorubci v ruce nebo je mají připevněny na opasku, či v kapsách pracovního oděvu - jednomužná motorová řetězová pila, sekera, kalač nebo palice, dřevorubecká přetlačná lopatka, klíny, pásmo na měření délky kmenů a dále pak různé malé nářadí na drobné opravy a seřízení motorové pily. Do skupiny velké mechanizace se zařazují nákladní automobily s hydraulickým jeřábem se svěrným drapákem, univerzální kolové traktory upravené pro práci v lese, speciální lesní kolové traktory, harvestory a vyvážecí traktory s klanicovým návěsem.

Téma „Lesní technika“ – třídění:

Nový lesní kolový traktor EQUUS 240 6WDC pro kombinované využití. Zvládne těžit, nakládat a odvážet dřevo

(14.7.2022) Nový šestikolový model EQUUS 240 6WDC nabízí kombinované využití. Kromě nakládky a vykládky dřeva nabízí uživatelům také možnost zakoupení harvestorové hlavy. Díky tomu je možné těžit, nakládat a odvážet dřevo jedním strojem. EQUUS má v nabídce i model…

PONSSE vyrábí svůj 18 000. lesní stroj

(1.6.2022) V závodě společnosti PONSSE ve Vieremä byl dokončen 18 000. lesní stroj PONSSE. Tento stroj PONSSE Elk bude po předání sloužit společnosti VMC Bois ve Francii.

Kabina budoucnosti PONSSE Scorpion získala mezinárodně uznávanou cenu iF DESIGN AWARD 2022

(24.5.2022) Od roku 1954 je iF DESIGN AWARD mezinárodně uznávaným ukazatelem vynikajícího designu a jedním z nejprestižnějších světových ocenění za design. Značka iF je celosvětově považována za symbol dokonalosti v designu. Držitelé této ceny budou oslavováni na…

Lombard Steam Log Hauler – první komerčně úspěšné pásové vozidlo, které nahradilo až 60 koní

(2.5.2022) Lombard Steam Log Hauler byl parní pásový traktor, který se používal především při těžbě dřeva. Šlo o první komerčně úspěšné pásové vozidlo.

Ponsse představuje novou generaci harvestorové hlavy Ponsse H8

(22.4.2022) Ponsse na trh uvede novou generaci harvestorové hlavy Ponsse H8. Mezi charakteristické znaky nové hlavy patří pevný úchop, výkonný posuv a obratný rám. Nově bude pro hlavu k dispozici i funkce Active Speed.

Legenda jménem LKT 81 TURBO – lesní kolový tahač. Během deseti let bylo vyrobeno tisíce kusů

(18.4.2022) Závody ťažkého strojárstva, n. p. Martin vyráběly LKT neboli lesní kolový traktor (tahač) známý pod přezdívkou „lakatoš“. Jde o kloubový traktor určený pro práce v lese při těžbě dřeva.

Rok 2021 byl pro Ponsse rekordní

(1.3.2022) Rok 2021 byl pro společnost Ponsse obdobím růstu. Zaznamenala rekordní tok zakázek a zakázkové portfolio dosáhlo historického maxima. Každá oblast podnikání zaznamenala výrazný růst.

Štěpkovače Först snadno odvezete autem. V těžším terénu se uplatní pásové varianty

(1.3.2022) Štěpkovače Först si poradí se všemi typy materiálů. Ať už jsou uloženy na kolovém nebo pásovém podvozku, vždy jde o kompaktní techniku osazenou benzínovým nebo dieselovým motorem. Först je globální značka z britského Andoveru v Hampshire s pobočkami ve…

Využití hydrofilních polymerů při obnově a zakládání lesních porostů

(26.2.2022) V tomto článku je věnována pozornost ochraně obnovených porostů před suchem.

← Zpět
  ...