Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.7. – svátek slaví Martina

Největší vykusovač siláže na světě! Podívejte se, jak se tohle monstrum vyrábělo

Zveřejněno: 16.01.2018

Nizozemská firma AP Machinebouw nedávno navrhla a vyrobila to, co je označováno za největší vykusovač siláže na světě.

Nářadí bylo vyrobeno pro potřeby texaské firmy, která se zabývá výrobou bioplynu. Požadavky texaské firmy na vykusovač siláže nebyly malé. Vykusovač měl mít objem 12 m3 a být velmi robustní, protože se plánovalo jeho non-stop nasazení. Nizozemská firma požadavky splnila a vyrobila působivý stroj.TIP: K mání je sotva jeté Lamborghini Formula 115 Limited v parádním stavu

Vykusovač byl navržen tak, aby naplnil nákladní vůz o objemu 48 m3 je za čtyři jízdy nakladače. První prototyp vykusovače je používán kolovým nakladačem Komatsu WA600, který není nikterak lehký. Váží téměř 54 tun. Protiváha je téměř 3,8 t. Výkon mu dodává šestiválcový motor Komatsu 23L o výkonu 527 koní. Ovládání se provádí klasicky přes joystick.  Parametry vykusovače - objem 12m³, hmotnost 11 t, šířka 5,5 m. 

AP Machinebouw se specializuje na vývoj a výrobu zařízení pro zemědělství a stavební inženýrství. K dispozici je pestrá a rozmanitá škála produktů. Společnost byla založena v roce 1979 a má sídlo v Ruttenu v Holandsku.