TECNOMA - Ultimátní přesnost postřiku
Dnes je 31.1. – svátek slaví Marika

První video: Testuje Horsch autonomní secí stroj?

Zveřejněno: 20.02.2021

Je zajímavé sledovat různé pohledy na budoucí vývoj secích strojů. Zatímco třeba Fendt věří v nasazení malých secích robotů pracujících v tzv. roji, firma Horsch investuje do vývoje velkého autonomního secího stroje.

První video: Testuje Horsch autonomní secí stroj?

O malých secích robotech Fendt jsme informovali nedávno. Nyní Philipp Horsch na svém Twitteru zveřejnil video, které pravděpodobně zachycuje polopásový autonomní secí stroj. Jak je vidět, stroj používá pásové jednotky Terra Trac od firmy Claas. Jeho zadní část tvoří zásobníky nejspíše na osivo či hnojivo. Kapota stroje pochází z již vyráběných samojízdných postřikovačů.

O tom, že Horsch plánuje vývoj autonomního secího stroje, Philipp Horsch informoval již minulý rok v rámci konference. Tam byl také představen počítačový model, jak by takový stroj mohl vypadat. Tento model se ale od stroje na videu trochu liší.

Před 4 lety se objevily také informace, že Philipp Horsch plánuje přijít na trh s prvním komerčně dostupným velkým autonomním traktorem. Jestli už nadešel čas, uvidíme. Třeba se bude moci zadní část stroje (na videu) demontovat a dvoupásovou přední část využívat jako autonomní traktor, za který je možné agregovat jiné pracovní nářadí – takovou koncepci stroje již před 2 lety představil John Deere.

Autor příspěvku: Milan Jedlička
Autor fotografií/videa: twitter.com