Webináře xarvio - Aby rostly i vaše znalosti.
Dnes je 15.4. – svátek slaví Anastázie

Vyhledávání aktuality na agroportal24h.cz – strana 3

Postřikovač nakreslil na louku obří Monu Lisu, zapíše se do knihy rekordů. Demonstroval tím přesnost aplikace hnojiv

(12.2.2021) Postřikovač dokázal prostřednictví svých trysek nakreslit slavný obraz Mony Lisy od malíře Leonarda da Vinciho. Pokud už toto dokáže moderní postřikovač, proč by nemohl velmi přesně aplikovat umělá hnojiva na rostliny?

Německý projekt Agri-Gaia zkoumá využití umělé inteligence v zemědělství

(11.2.2021) Digitalizace a umělá inteligence (AI) hrají klíčovou roli při řešení různých výzev, kterým zemědělství čelí. Aby bylo možné využívat obrovský potenciál inteligentních technologií, je nutná efektivní IT infrastruktura. V rámci projektu Agri-Gaia se začalo…

Speciální JCB Fastrac odkazuje na 30 let nevyráběné traktory MB-trac, nyní se objevil v aukci

(10.2.2021) Na aukčním portálu se objevil traktor Fastrac od anglického výrobce JCB. Traktor má speciální označení i zbarvení odkazující na legendární německé traktory MB-trac od firmy Daimler-Benz.

Rostselmash posiluje na zahraničních trzích, loni vyvezl více strojů a navyšuje tempo výroby

(9.2.2021) Ruský Rostselmash nadále posiluje své pozice na zahraničních trzích se zemědělskou technikou. V lednu a únoru v roce 2020 vyvezl více než 1100 zemědělských strojů, což je o 15 % více než ve stejném období v roce 2019.

První dáma českého zemědělství, Ing. Monika Nebeská, získala titul Lady Pro 2020

(8.2.2021) Monika Nebeská je česká manažerka v zemědělství, předsedkyně představenstva společnosti Zemědělské družstvo Všestary. Dále je členkou výkonných orgánů řady dalších profesních organizací zemědělského odvětví.

John Deere se nezúčastní veletrhu Agritechnica 2021

(4.2.2021) Pro firmu John Deere je mezinárodní zemědělský veletrh Agritechnica v Hannoveru velmi důležitý. Letos se ale veletrhu nezúčastní!

Pöttinger rozšiřuje své produktové portfolio o brány a kypřiče firmy CFS Cross Farm Solution

(4.2.2021) Rakouský výrobce Pöttinger rozšiřuje produktové portfolio strojů na zpracování půdy. Od 1. srpna 2021 budou na polích v barvách Pöttinger pracovat nové stroje. Tímto krokem Pöttinger vyplní mezeru ve svém výrobním programu. Výrobce vsadil na řešení…

Loňský rok byl navzdory koronaviru pro Väderstad rekordní

(3.2.2021) Väderstad během finančního roku 2020 opět dosáhl rekordních výsledků. Loňský rok byl silně poznamenán koronavirem a dvoutýdenní přerušenou výrobou. I tak Väderstad dosáhl nového rekordního obratu - 3,4 miliard švédských korun.

Dán zaplatil 1,5 milionu za 44 let starý traktor Volvo BM

(2.2.2021) Ve švédské aukci se objevil starý a velmi vzácný traktor Volvo BM 814. Nový majitel za něj zaplatil přes 600 000 dánských korun, což je zhruba 1,5 milionu Kč. Podle magazínu ATL zatím takovou sumu nikdo za traktor Volvo BM nedal.

Belarus plánuje otevřít montážní závod v Egyptě

(1.2.2021) Egyptský ministr se na konci roku 2020 sešel s generálním ředitelem běloruského výrobce MTZ. Setkání má prohloubit spolupráci mezi společnostmi Minsk Tractor Factory a Helwan Company for Diesel Engines při montáži traktorů všech druhů.

Bez něj by Tatra neexistovala, před 130 lety zemřel Ignác Šustala

(30.1.2021) Ignác Šustala byl český podnikatel, zakladatel Kopřivnické vozovky, pozdější automobilky Tatra. Šustalovy lehké vozíky vyhovovaly zejména potřebám venkova, a byly proto velmi žádané. Šustala proto brzy svou činnost rozšířil. Během tří let zaměstnávala…

Manitou uvádí limitovanou edici 133 manipulátorů NewAg Limited se špičkovou výbavou

(25.1.2021) Manitou, francouzský výrobce manipulační techniky, na evropský trh uvádí limitovanou edici teleskopických manipulátorů MLT 737-130 PS+ a MLT 741-140 V+ v rámci řady NewAg. K dispozici bude pouze 133 kusů, a to s maximální možnou výbavou.

Motorárna Deutz AG zavádí prodlouženou záruku na díly

(23.1.2021) Jeden z největších výrobců motorů, Deutz AG, zavádí pro své zákazníky atraktivní servisní výhodu. Poskytne prodlouženou záruku na díly. S motory od Deutz AG se můžeme setkat v široké škále zemědělských strojů.