Stavební a zemědělské stroje Bobcat
Dnes je 9.4. – svátek slaví Dušan

Claas a Fendt zastavují kvůli koronaviru výrobu

Zveřejněno: 25. 3. 2020

Řada evropských výrobců zemědělské techniky se rozhodla snížit výrobu. Některé firmy dokonce výrobu na pár týdnů zastavují.

Továrna Fendt

Ve Francii už omezily výrobu firmy Massey Ferguson (součástí koncernu AGCO), Manitou, Kuhn a Claas. Těžkou situaci řeší i JCB.

Výroba strojů koncernem AGCO byla významně snížena nebo pozastavena v několika evropských továrnách, a to zejména kvůli nedostatku materiálu a omezením v evropském dodavatelském řetězci. Časem se očekává další přerušení výroby v jiných regionech.

Německo není výjimkou. Fendt, člen koncernu AGCO, oznámil zastavení výroby traktorů v Marktoberdorfu a Asbach-Bäumenheim. Důvodem je nedostatek komponentů pro výrobu strojů zapříčiněný světovou pandemií koronaviru a ochrana zaměstnanců před tímto virem. I přes značnou poptávku musí být výroba traktorů zastavena ke dni 25. března 2020. Během přerušení výroby zůstává podpora prodejců a zákazníků na nejvyšší úrovni. V lokalitách Feucht, Waldstetten a Hohenmölsen, kde má AGCO rovněž továrny, výroba zatím probíhá.

Zastavení výroby sklízecích mlátiček, řezaček a traktorů Xerion v Harsewinkelu hlásí i Claas. Výroba náhradních dílů by měla pokračovat. Německý výrobce nakladačů Wacker Neuson hlásí snížení výroby a uzavírání několika továren. Mnoho strojů má ale skladem.

Autor: Milan Jedlička, Claas, AGCO
Foto: Fendt

Tématické tagy

Nové

BV Technika zavedla opatření v souvislosti se šířením koronaviru COVID-19

Zveřejněno 7.4. S ohledem na bezpečnost zaměstnanců, dodavatelů a zákazníků přijala společnost BV Technika adekvátní opatření, jimiž reaguje na aktuální pandemii COVID-19. jít na článek

Snadno dostupné náhradní díly pro bramborové kombajny a vyorávače

Zveřejněno 8.4. Snad každý farmář, zemědělec nebo zahrádkář, který pěstuje brambory na výměře větší “než 2 řádky” používá ke sklizni této okopaniny bramborový kombajn nebo vyorávač. Leckdy se jedná o letité stroje, které svou úlohu na menších výměrách doposud… jít na článek

Continental představil nové inteligentní hybridní zemědělské pneumatiky

Zveřejněno 8.4. Společnost Continental uvádí na trh novou pneumatiku VF TractorMaster Hybrid s inteligentními senzory pro digitální monitorování pneumatik. Systémy ContiConnect a ContiPressureCheck nabízejí zemědělcům příležitost k automatickému vyhodnocení stavu… jít na článek