SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Claas chce zvýšit výrobu traktorů o 30 %. Kdy přijde na trh polopásový traktor?

Zveřejněno: 14. 3. 2019

Claas je uprostřed tříletého investičního projektu v hodnotě několika milionů eur, který se týká výroby traktorů v Le Mans. V roce 2020 má být plán dokončen a výsledkem by měl být nejmodernější výrobní závod v Evropě.

Claas Arion 660

Na veletrhu SIMA v Paříži se Claas pochlubil nejen řezačkou s číslem 45 000, ale také investičním projektem. Tříletý projekt má za cíl nejen zmodernizovat výrobu traktorů v Le Mans.

Claas minulý rok dosáhl rekordních tržeb, které vzrostly na 3,9 miliard eur. K nárůstu tržeb přispěly jak sklízecí mlátičky, tak i traktory. Claas uvádí, že s více jak 50 modely patří na trhu mezi úspěšné výrobce.

Tříletý plán má za cíl podpořit růst prodejů traktorů a zmodernizovat hlavní montážní linku v Le Mans. Po dokončení investice prý výrobní závod zaručí ještě lepší kvalitu a umožní navýšit výrobu traktorů o 30 %. Mezi hlavní body patří zvýšení efektivity ve výrobní logistice.

Claas též na veletrhu uvedl, že na polopásovém traktoru se zatím ještě pracuje a není jasné, kdy půjde do prodeje. Claas se nyní převážně soustřeďuje na jiné projekty.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Claas

Tématické tagy

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek