Dnes je 15.11. – svátek slaví Leopold

Aplikační cisterna Samson TG je speciálně vyvinuta pro německé a francouzské zemědělce

Zveřejněno: 17. 10. 2019

Dánský Samson vyvinul zcela novou modelovou řadu cisteren TG. Cisterny jsou založeny na dobře známých modelech Samson PG a PG II. Nabízí tedy patentované systémy Samsonu, jako je například originální ejektor.

Samson TG

Nové cisterny se liší od dosavadních prodávaných cisteren PG II v tom, že jsou speciálně přizpůsobeny pro zemědělce hospodařící v Německu a Francii. Proto jsou cisterny vybaveny ejektorem Samson. Nové cisterny mohou být také vybaveny zadním závěsem o maximální kapacitě 3,8 tun, na který lze zavěsit většinu nářadí na zpracování půdy a aplikaci hnojiva. Při vývoji byl kladen důraz také na co nejmenší celkovou hmotnost. Cisterna TG je k dispozici ve verzi s objemem 18 m3 a 20 m3.

Cisterny TG budou primárně využívat patentovaný ejektorový systém firmy Samson. Tento systém plnění je nejrozšířenější u modelů PG II právě v Německu. Princip fungování systému plnění spočívá v tom, že funguje podobně jako vakuové čerpadlo. Eliminuje však jejich nedostatek, a to je klesající sací výkon při rostoucí hloubce nasávání hnojiva a nemožnost naplnit cisternu až po okraj. Ejektorový systém totiž nepracuje s odčerpáváním vzduchu z celého vnitřního objemu nádrže, vakuum je pouze ve speciální nasávací oblasti. Nasát lze až 6000 l vody za minutu.

Samson TG je k dostání také s nejrůznějšími možnostmi plnění – horní a boční plnění nebo přes speciální sací rameno. Cisterna TH je tak vhodná pro přepravu či aplikaci téměř všech látek.

Výrobce slibuje, že nová cisterna bude uživatelsky přívětivá i co se týče ovládání. Příští rok se zatím vyrobí omezený počet kusů - budou určené pro vybrané trhy Evropy.

Všechny novinky Samsonu se představí na letošním mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru. Tam bude mít poprvé Samson společný stánek s výrobcem Pichon. Společnosti tam představí osm novinek včetně oceněného systému NPK-Sensor.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Samson

Tématické tagy

Nové

Stroj roku 2020 zná vítěze. V jedné z kategorií fanoušci rozhodli pro nejlepší traktor roku

Zveřejněno 15.11. Šestnácti nejmodernějším strojům bylo v průběhu konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 uděleno ocenění Stroj roku 2020. V soutěži hodnotilo stroje dvacet odborných redaktorů z jedenácti zemí. jít na článek

Němci vyvinuli nosič nářadí, který ohromí svojí univerzálností. Inspiruje se nejrychlejšími traktory

Zveřejněno 15.11. Fuß Spezialfahrzeugbau GmbH se sídlem v Schönebeck se specializuje na výrobu multifunkčních speciálních víceúčelových vozidel. Výrobce nedávno představil nový nosič nářadí, který nabízí nekonečné možnosti kombinací různého příslušenství do komunálu,… jít na článek

Speciál na lisování vlhké píce, Kverneland 6500F s pevnou lisovací komorou

Zveřejněno 14.11. Kverneland představil novou generaci lisu na válcové balíky. Oproti svému předchůdci byl lis kompletně přepracován, avšak jedna funkce byla zachována. Lis je především určen na lisování vlhkého materiálu v těžkých podmínkách. jít na článek