Dnes je 12.8. – svátek slaví Klára

Řešení pro menší farmy, kombinovaný kypřič Amazone Ceus v nových pracovních záběrech

Zveřejněno: 15. 9. 2021

Amazone nyní nabízí dva nové modely taženého kombinovaného kypřiče Ceus v pevných pracovních záběrech 3 a 4 m. Tuto úspěšnou kombinaci disků a radliček lze proto použít i na menších farmách.

Ceus má ideální kombinaci nástrojů pro udržení dokonalé struktury půdy a přípravu seťového lože při jednom přejezdu.

Nové kypřiče Ceus 3000-TX a Ceus 4000-TX jsou vybaveny centrálním podvozkem a přesvědčí svou přesností a univerzálností při zpracování strniště, základním zpracování půdy, hlubokém kypření či přípravě seťového lože. Díky kombinaci disků a radliček předvádí Ceus perfektní práci i při pracovních rychlostech až 15 km/h.

Sláma, strniště či meziplodiny jsou rozdrceny předními disky a organická hmota je i při velkém množství díky radličkám rovnoměrně promíchána. Díky kombinaci nástrojů lze s pomocí kypřiče Ceus vytvořit nejlepší podmínky pro rychlý rozklad organické hmoty a vytváří velmi dobrý základ pro následný výsev, navíc s minimálním rizikem vzniku nemocí.

Disková sekce umístěná v přední části stroje je osazena disky s velkým průměrem 510 mm, které velmi dobře rozmělňují organickou hmotu a zanechávají jemnou drobivou strukturu půdy pro optimální podmínky setí. Disky jsou k dispozici v hladkém a ozubeném provedení a díky individuálnímu zavěšení zajišťují při intenzivní kultivaci půdy vysokou světlou výšku a dobré kopírování povrchu. Disková sekce je vybavena jištěním pomocí pryžových elementů, které je bezúdržbové.

Se strojem lze provádět i mělkou podmítku. Za mokra a v těžkých pracovních podmínkách pracují radličky pod pracovní hloubkou diskových bran.
Se strojem lze provádět i mělkou podmítku. Za mokra a v těžkých pracovních podmínkách pracují radličky pod pracovní hloubkou diskových bran.

Díky vzdálenosti radliček 40 cm vykazuje stroj Ceus i v případě hlubokého kypření velmi nízký tahový odpor při zachování bezvadné průchodnosti organické hmoty. Hloubku zpracování radliček lze nastavit až na 30 cm.

Se strojem lze provádět i mělkou podmítku. Za mokra a v těžkých pracovních podmínkách pracují radličky pod pracovní hloubkou diskových bran. Tím se nakypří horizont, popřípadě se vytvoří hrubší struktura půdy, a tak se sníží nebezpečí rozbahnění půdy.

Pro osazení radličkové sekce lze vybírat z nabídky celého radličkového systému Amazone C-Mix. Rozsáhlá řada nabízí tu správnou volbu pro každou oblast použití. Navíc je nabízen i rychlovýměnný systém C-Mix Clip, který umožňuje snadnou, rychlou a velmi komfortní výměnu radliček, a to bez použití nářadí. Za účelem prodloužení životnosti jsou k dispozici pracovní orgány ve variantě HD odolné proti opotřebení pro zvlášť velké plošné výkony.

Radličky C-Mix Super jsou vybaveny bezpečnostním ochranným systémem proti přetížení tlakovou pružinou pro vysokou úroveň provozní spolehlivosti, a to i za nejnáročnějších podmínek. Na přání lze pro Ceus-TX specifikovat také nové radličky C-Mix Ultra s automatickou ochranou proti přetížení pomocí hydraulických válců. Díky tomu lze nastavit aktivační sílu až do 800 kg. Tím je současně zajištěno přesné udržování požadované pracovní hloubky až do 30 cm.

Za radličkovou sekcí následuje sada nivelačních nástrojů, kterou mohou tvořit buď hladké či ozubené disky nebo nivelátory s listovými pružinami. Pro optimální nastavení stroje mohou být výška a sklon krajových disků nastaveny samostatně. Pro finální vyrovnání je k dispozici 11 druhů různých válců a zavlačovačů. Za obzvláště vlhkých podmínek, například na podzim, lze válec demontovat a pracovat bez opětovného utužení půdy, aby uvolněná půda mohla na jaro rychleji vyschnout a zahřát se. Hydraulické nastavení hloubky je zvláště vhodné pro optimální přizpůsobení příslušným půdním podmínkám, které je volitelně k dispozici pro všechny nástroje.