Dnes je 15.11. – svátek slaví Leopold

Ušetří kilometry šňůr, New Holland použije v lisech novou generaci uzlovače

Zveřejněno: 18. 10. 2019

Velké hranolové balíky, bez ohledu z jakého jsou materiálu, mají jedno společné – pro efektivnější manipulaci a skladování je třeba je pevně zabalit. New Holland vyvinul novou generaci patentovaného uzlovače.

Lis New Holland BigBaler s uzlovačem Loop Master.

New Holland si pro nadcházející sezónu přichystal několik novinek v lisech na hranolové balíky. Kromě řadě oceněných inovací bude u lisů použit nový uzlovač Loop Master.

Uzlovač, jeden z hlavních prvků lisů na hranolové balíky, je klíčem k zachování hustoty a integrity balíků během jejich manipulace a přepravy.

New Holland patří mezi průkopníky ve vývoji uzlovačů již více než 30 let a na základě získaných zkušeností nyní představil vylepšený uzlovač, patentem chráněný Loop Master. Loop Master brzy dostanou všechny lisy na obří hranolové balíky BigBaler.

Uživatelé lisů na hranolové balíky vyžadují maximální produktivitu, vysokou hustotu balíků, spolehlivý provoz uzlovačů a nízké náklady na balík. A uzlovač je důležitou součástí procesu lisování.

Loop Master pracuje s provázkem maximálně šetrně, slibuje tedy nulové odřezky a ještě silnější uzly. Vzniklá smyčka během uzlování eliminuje výřezy ponechané volně na balíku či na poli. Výrobce uvádí, že během lisování 10 000 balíků se ušetří téměř 6 kilometrů odříznutých šňůr, které obvykle znečišťují půdu a plodiny. Nový uzlovač LoopMaster také podstatně snižuje riziko odlomení provázku nebo uvolnění uzlů.

Nový uzlovač bude k vidění na vystavených lisech New Holland na letošním mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Stejně tak se tam představí nové sklízecí mlátičky CX7 a CX8, modernizovaná vlajková loď a nová generace traktorů modelové řady T8 se představí na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Autor: Milan Jedlička
Foto: New Holland

Tématické tagy

Nové

Stroj roku 2020 zná vítěze. V jedné z kategorií fanoušci rozhodli pro nejlepší traktor roku

Zveřejněno 15.11. Šestnácti nejmodernějším strojům bylo v průběhu konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 uděleno ocenění Stroj roku 2020. V soutěži hodnotilo stroje dvacet odborných redaktorů z jedenácti zemí. jít na článek

Němci vyvinuli nosič nářadí, který ohromí svojí univerzálností. Inspiruje se nejrychlejšími traktory

Zveřejněno 15.11. Fuß Spezialfahrzeugbau GmbH se sídlem v Schönebeck se specializuje na výrobu multifunkčních speciálních víceúčelových vozidel. Výrobce nedávno představil nový nosič nářadí, který nabízí nekonečné možnosti kombinací různého příslušenství do komunálu,… jít na článek

Speciál na lisování vlhké píce, Kverneland 6500F s pevnou lisovací komorou

Zveřejněno 14.11. Kverneland představil novou generaci lisu na válcové balíky. Oproti svému předchůdci byl lis kompletně přepracován, avšak jedna funkce byla zachována. Lis je především určen na lisování vlhkého materiálu v těžkých podmínkách. jít na článek