Úroková sazba od 0,49% pro traktory CASE IH a STEYR
Dnes je 30.11. – svátek slaví Ondřej

Žací stroj CLAAS DISCO se speciální přepravní polohou a praktickými vylepšeními

Zveřejněno: 29. 10. 2021

CLAAS rozšiřuje nabídku diskových žacích strojů DISCO o vzadu nesený model CLAAS DISCO 4400 CONTOUR s pracovním záběrem 4,20 metrů, středovým zavěšením a odlehčením ACTIVE FLOAT. Žací stroj nabízí také speciální přepravní polohu, která zajišťuje bezpečnou jízdu po silnici.

Největší novinkou žací lišty Claas Disco je nová přepravní poloha.

Zadní žací stroje CLAAS DISCO 4400 CONTOUR s velkým pracovním záběrem může být v závislosti na podmínkách výkonnou alternativou žacích trojkombinací. Claas vývojem této techniky zareagoval na přání zákazníků, kteří poptávali vzadu nesený žací stroj s pracovním záběrem větším než 4 metry. Nový model CLAAS DISCO 4400 CONTOUR má těmto nárokům vyhovět. Stroj je navíc možné sklopit do přepravní polohy pod úhlem 120° pro bezpečnou přepravu po silnici. Přepravní výška činí méně než 4 metry.

CLAAS DISCO 4400 CONTOUR je aktuálně top modelem v nabídce firmy CLAAS. Stroj využívá léty osvědčenou žací lištu MAX CUT, která zákazníky přesvědčuje kvalitou řezu a svou nízkou náročností na údržbu. Díky zvlněnému tvaru vany žací lišty mohou být žací disky umístěny značně vepředu. Díky tomu je docíleno většího překrývání nožů, což přispívá k dosažení dokonalého řezu. Lišta je rovněž vybavena bezpečnostními moduly SAFETY LINK a jednotlivé žací disky jsou v nich díky definovanému místu zlomu chráněny a v případě kolize odděleny od hnacího ústrojí. Žací lišta má trvalou mazací náplň, a proto nevyžaduje údržbu.

Do standardní výbavy žací lišty CLAAS DISCO 4400 CONTOUR patří rychlovýměnný systém nožů a praktická schránka na nože, která má oddělené přihrádky pro nové a použité kusy.
Do standardní výbavy žací lišty CLAAS DISCO 4400 CONTOUR patří rychlovýměnný systém nožů a praktická schránka na nože, která má oddělené přihrádky pro nové a použité kusy.

Nože a žací disky otáčející se doprava jsou nyní u všech žacích strojů CLAAS DISCO natřeny červenou barvou, aby nedošlo k záměně při výměně nožů. Do standardní výbavy patří rychlovýměnný systém nožů a praktická schránka na nože, která má oddělené přihrádky pro nové a použité kusy.

Žací stroj CLAAS DISCO je při sečení běžných porostů schopen pracovat i při pouhých 850 ot/min na vývodové hřídeli, aniž by byla snížena kvalita sečení.

Nový model žací lišty CLAAS DISCO 4400 CONTOUR má středové zavěšení a jeho konstrukce zajišťuje optimální kopírování terénu i při sečení na svazích.
Nový model žací lišty CLAAS DISCO 4400 CONTOUR má středové zavěšení a jeho konstrukce zajišťuje optimální kopírování terénu i při sečení na svazích.

Nový model CLAAS DISCO 4400 CONTOUR má středové zavěšení a jeho konstrukce zajišťuje optimální kopírování terénu i při sečení na svazích. Mnoho let osvědčený odlehčovací systém ACTIVE FLOAT umožňuje nastavit přítlak žací lišty pomocí hydraulického rozvaděče traktoru přímo za jízdy ze sedadla traktoru.

DISCO 4400 CONTOUR je standardně vybaven systémem non-stop nájezdové pojistky. V případě kontaktu s překážkou se žací lišta vychýlí dozadu i nahoru a po překonání překážky se pak automaticky vrátí do pracovní polohy.

Největší novinkou žací lišty CLAAS DISCO 4400 CONTOUR je nová přepravní poloha. Výsledkem je, že i přes pracovní záběr 4,20 metrů zůstává žací stroj při jízdě po silnici pod přepravní výškou 4 metry, ale těžiště přitom přesouvá na nápravu traktoru. V přepravní poloze se stroj téměř nevyklápí dozadu, takže neohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. CLAAS ke stroji volitelně dodává stojan, s jehož pomocí je možné žací stroj odstavit v přepravní poloze.