Nová generace pluhů: Inovace které se počítají
Dnes je 28.11. – svátek slaví René

50 mini-smykových nakladačů GIANT míří do Boels Rental. Nejvíce jsou poptávány v Německu a Beneluxu

Zveřejněno: 21. 7. 2020

Vlivem stále rostoucí poptávky po smykem řízených mini-nakladačích rozšiřuje půjčovna strojů Boels Rental svůj strojový park o 50 modelů SK252D od nizozemského výrobce TOBROCO-GIANT. Klíče si převzal slavnostně z rukou obchodníka Luuka van Kessela správce strojového parku Sander Mulders.

Mini-smykový nakladač GIANT
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

První stroje byly předány začátkem května. Zbytek bude dodán postupně během několika příštích měsíců. Nakladače budou dále distribuovány do zemí Beneluxu a Německa, kde je poptávka po tomto typu nakladače největší. „Tyto stroje jsou neuvěřitelně univerzální, což vysvětluje rostoucí poptávku. My jako pronajímatel chceme co nejlépe vyhovět potřebám našich zákazníků, a proto jsme se rozhodli rozšířit naši flotilu o tento mini-nakladač. Věříme, že největšími cílovými skupinami pro tyto stroje budou zejména společnosti působící ve stavebnictví, zahradnictví a komunální sféře, ale samozřejmě také společnosti z jiných oblastí,“ řekl Mulders.

GIANT v testování vyhrál

Vedení společnosti Boels Rental před rozhodnutím pořídit stroje GIANT uspořádalo komplexní srovnávací test, ve kterém zkoumalo všechny přední hráče na mezinárodním trhu, kteří se taktéž zabývají výrobou mini-smykových nakladačů. Testovány a hodnoceny byly různé stroje různými týmy. Tímto způsobem padla volba na finální značku. Investor bral při výběru v úvahu nejen technické možnosti stroje, ale i servisní služby konkrétního dodavatele stroje. Boels Rental je mezinárodní půjčovnou strojů, takže dodavatel strojů GIANT musí být schopen poskytnout servis v mezinárodním měřítku.

„Celková jednoduchost a opravitelnost stroje je pro nás velmi důležitá. GIANT SK252D v podstatě vyžaduje jen malou údržbu. Stroj také nabízí zákazníkovi mnoho výhod. Je extrémně kompaktní a ovladatelný, takže jej lze použít téměř na všech místech a snadno se přepravuje. Stroj se také velmi jednoduše uvádí do provozu,“ uvedl Mulders.

Univerzální SK252D má provozní hmotnost 810 kg a je vybaven vznětovým motorem Kubota o výkonu 25 koní. Hydrostatický pohon čtyřmi silnými kolovými hydromotory PARKER poskytuje větší trakci, lepší jízdní vlastnosti a také delší intervaly údržby. Závěsná platforma řidiče nabízí pohodlí a snadno se sklápí. Díky tomu je stroj během přepravy ještě kompaktnější.

Na českém trhu jsou podle společnosti Vitaltech, která tyto nakladače dodává na český trh, k dispozici tři modely. Ty se od sebe liší motorem (výkonem – až 25 koní, počtem válců – dva nebo tři a značkou – Honda nebo Kubota) a provozní hmotností – 750 kg až 810 kg.

Přečtěte si také

Autor: Milan Jedlička
Foto: GIANT a archiv