Pořiďte si stroje Dieci v rámci dotací PRV!
Dnes je 30.10. – svátek slaví Tadeáš

Články, aktuality a videa o nosičích nářadí

Nosič nářadí je obecně samojízdné strojní zařízení, které je určeno k provozování rozmanitých pracovních adaptérů – nářadí. Nářadím se rozumí pracovní zařízení, jímž lze vykonat jednu nebo více pracovních operací zároveň. Provozováním se rozumí využití nosiče ve prospěch zamýšlené činnosti a zahrnuje jízdu nosiče, nesení, ovládání, pohon a manipulaci s pracovním nářadím.

← Zpět
 

Robotti se rozjel s půdní testovací platformu Veris MSP3

(24.7.2020) Společnost Leading Farmers CZ ve spolupráci se ZD Dolní Újezd u Litomyšle provedla další krok směrem k rozšíření praktického využití polního robota. Podle společnosti se má jednat o první skutečně komerčně použitelnou zcela autonomní testovací platformu…

První robotický traktor značky DOT pracuje od května v Kanadě

(22.7.2020) Traktor, respektive DOT Power Platform je autonomní nosič nářadí poháněný dieselovým motorem. V květnu se robot zapojil do rozmetání hnojiv a postřiku rostlin. Ve videu níže můžeme robota vidět i při setí.

Do Česka dorazil druhý autonomní robot Robotti. Osazen je meziřádkovým kultivátorem firmy P&L

(5.6.2020) Společnost Leading Farmers CZ splnila, co avizovala. Do Česka dorazil další autonomní robot Agrointelli Robotti. Dánský výrobce si vybral Českou republiku jako oblast pro testování svých robotů.

Inovovaný autonomní robot Robotti zasel v Česku desítky hektarů a další budou přibývat

(28.5.2020) Před rokem jsme v Zemědělské společnosti Sloveč na Nymbursku absolvovali první předvedení robota Robotti od dánského výrobce Agrointelli. Letos do České republiky robot přijel opět, ale v inovované podobě a historicky poprvé byl již naplno nasazen na…

Dobové video ukazuje, jak autotraktorová kontejnerová doprava v ČSSR měla snížit náklady a zvýšit ochranu půdy

(25.5.2020) Video z roku 1986 pojednává o autotraktorové kontejnerové dopravě v zemědělství. Video vzniklo ve spolupráci se Strojními a traktorovými stanicemi Okřínek, Opava a Jednotným zemědělským družstvem Podhoran-Fryšták.

Na Tatru 815 Z22 AGRO s trnavskou nástavbou už se zapomíná, zemědělci o ni neměli příliš velký zájem

(8.5.2020) Trnavské automobilové závody jsou pro Čechoslováky známé výrobou Škody 1203. Zapomíná se však na nákladní automobil Tatra 815 Agro, který byl primárně určen pro zemědělská družstva postrádající nová multifunkční vozidla ve svém vozovém parku.

Jeden z nejmodernějších produktů postsovětského ZILu vznikl jako odpověď na německý Unimog

(28.4.2020) ZIL-390610 byl určen pro přepravu různého nákladu po silnici i v terénu. První kus vyjel z montážní linky v roce 1996. Při vývoji se konstruktéři inspirovali víceúčelovým německým vozidlem Unimog od firmy Mercedes-Benz.

Robotti seje v Čechách rekordy

(20.4.2020) Autonomní robot Agrointelli Robotti minulý rok stihl navštívit několik evropských států včetně České republiky. Letos už první robot nasazený do provozu v českém zemědělství seje rekordy!

WM Agri Technics udělá z nosiče nářadí autonomní stroj do svažitých vinic

(12.2.2020) Strmé terasy vinic, úzké cesty mezi vinicemi a nízké konstrukce – to po mnoho let vyžaduje vysoký podíl manuální práce, která je časově náročná. Jak tuto práci zpříjemnit vinařům?

← Zpět