AGRALL SHOW 2023
Dnes je 9.2. – svátek slaví Apolena

Články, aktuality a videa o nosičích nářadí

Nosič nářadí je obecně samojízdné strojní zařízení, které je určeno k provozování rozmanitých pracovních adaptérů – nářadí. Nářadím se rozumí pracovní zařízení, jímž lze vykonat jednu nebo více pracovních operací zároveň. Provozováním se rozumí využití nosiče ve prospěch zamýšlené činnosti a zahrnuje jízdu nosiče, nesení, ovládání, pohon a manipulaci s pracovním nářadím.

Téma „Nosič nářadí“ – třídění:

Zvláštní sovětský stroj SSh-75 měl chytře vyřešit hlavní problém samojízdných sklízecích mlátiček

(28.1.2022) Taganrožský kombajnový závod (TKZ) je nám znám především jako výrobce kombajnů SK-6 Kolos, SK-3 a SK-4. Závod vyráběl i unikátní stroj NK-4 a SSh-75.

New Holland a AGXTEND představují koncept XPower XPN pro elektrickou regulaci plevelů ve vinici

(25.1.2022) New Holland rozšiřuje nabídku elektrických strojů XPower o nový koncept XPN pro práci ve vinici. Stroj je integrovaný do nosiče New Holland Braud 9000N, který se poprvé představil veřejnosti na veletrhu SITEVI 2021.

Mercedes-Benz Unimog do nového roku přijíždí s komfortnějším odpružením a řízením

(5.1.2022) Do roku 2022 vyjíždí dva nové modely Mercedes-Benz Unimog U 435 a U 535. Mezi inovace patří hydropneumatické odpružení, které například umožňuje, aby úroveň jízdy zůstala vždy konstantní při různých podmínkách zatížení, a nové komfortní řízení, které…

I revoluční nosič NeXaT má svého předchůdce! Sověti vkládali naději do Agromostů

(27.12.2021) Zemědělce po celém světě nedávno uchvátil nosič nářadí NeXaT od německého výrobce. Za své schopnosti získal zlatou medaili veletrhu Agritechnica. Stroj je prezentován jako budoucnost zemědělské techniky. Když se podíváme hlouběji do historie, zjistíme,…

Svahový speciál Kabar 132, unikátní stroj zaujme i dnes. Měl kotvu, věž i systém vyrovnávání!

(20.12.2021) Pro práci na velmi svažitých pozemcích byl v Československu vyvinut speciální samojízdný stroj Kabar 132 s adaptérem na drcení křovin a rovnání povrchu. Ve svém době byl se svým zaměřením a technickým řešením jediný svého druhu na světě.

Jako z jiné planety, NeXaT má způsobit revoluci v zemědělské technice

(9.12.2021) Mezi konvenční zemědělskou technikou nosič nářadí NeXaT působí jako zjevení. Má zvládnout téměř všechny polní práce díky rychlovýměnnému modulárnímu systému. Kvůli němu byla vyvinuta nová závěsná technika.

Na konceptu nosiče nářadí New Holland Straddle pracovala slavná karosárna Pininfarina

(6.12.2021) New Holland představil na veletrhu SITEVI 2021 jedinečný koncept nosiče nářadí New Holland Straddle pro úzké vinice. Na konceptu pracovala slavná karosárna Pininfarina.

S minimalizací ztrát živin při aplikaci kejdy v Agrobanu Bátka pomůže Holmer Terra Variant 585

(19.11.2021) Až donedávna aplikovali ve společnosti Agroban Bátka na ornou půdu chlévskou mrvu, která byla v druhé pracovní operaci zpracována do půdy. Společnost se nyní rozhodla investovat do živočišné výroby a takové aplikace hnojiv, která je v souladu s normami,…

Holmer Terra Variant 650: S nejvýkonnějším aplikátorem vstříc vyšším nárokům

(11.11.2021) Stále vyšší nároky uživatelů strojů na aplikaci a zapravení hnojiva má uspokojit nový samojízdný nosič výměnných nástaveb Holmer Terra Variant 650. Díky svým provozním vlastnostem se řadí ke světové špičce.

← Zpět
  ...