Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 16.6. – svátek slaví Zbyněk

Dva nové modely čelních žacích strojů Krone EasyCut F 400 Fold a EasyCut F 400 CR se záběrem 4 metry

Zveřejněno: 3. 3. 2023

Na základě modelu Krone EasyCut F 400 CV vybaveného jedinečným patentovaným systémem sklápěného žacího nosníku, uvedeného na trh již v roce 2019, přichází společnost Krone se dvěma novými modely EasyCut F 400 Fold a EasyCut F 400 CR s pracovním záběrem 4 metry.

Zvýšený výkon čtyřmetrového čelně neseného žacího stroje Krone EasyCut F 400 se výrazně projevuje i při každodenním sečení zelené píce v kombinaci se sběracím vozem.

První alternativou je žací stroj Krone EasyCut F 400 Fold bez kondicionéru, ale se šnekovým dopravníkem. Další novou variantou v nabídce je Krone EasyCut F 400 CR s pevným žacím nosníkem a válcovým kondicionérem (CR = Conditioner Roller). Oba tyto čelně nesené žací stroje nabízí maximální možný výkon díky největšímu možnému překrytí vůči zadním kombinacím. Kromě toho je model Krone EasyCut F 400 Fold perfektním každodenním pomocníkem pro sekání čerstvé píce pro krmení. Modelem EasyCut F 400 CR Krone opět potvrzuje své nároky na místo předního specialisty na pícninářský program a zároveň rozšiřuje svoji nabídku především pro exportní trhy se zaměřením na vyšší podíl sklizně leguminóz.

Žací stroje Krone EasyCut F 400 alternativně se šneky

V modelu Krone EasyCut F 400 Fold spojuje Krone dlouholeté zkušenosti se strojem Krone BiG M, trojkombinacemi Krone EasyCut B 950 Collect a s patentovaným sklápěným žacím nosníkem.

Šnek o průměru 45 cm ukládá sklizenou plodinu mezi pneumatiky stále větších traktorů do řádku. Šířka řádku je nastavitelná. To chrání kvalitu krmiva a udržuje ho čisté.

Čelně nesené žací stroje Krone EasyCut F 400 Fold a EasyCut F 400 CR nabízí maximální možný výkon díky největšímu možnému překrytí vůči zadním kombinacím.
Čelně nesené žací stroje Krone EasyCut F 400 Fold a EasyCut F 400 CR nabízí maximální možný výkon díky největšímu možnému překrytí vůči zadním kombinacím.

Zvýšený výkon čtyřmetrového čelně neseného žacího stroje Krone EasyCut F 400 se výrazně projevuje i při každodenním sečení zelené píce v kombinaci se sběracím vozem. Jako ideální řešení se zde osvědčil z kabiny traktoru pohodlně ovládaný žací nosník, hydraulicky sklopný prostřednictvím otočných převodovek. S přepravní šířkou pod tři metry lze se soupravu nejen bezpečně jezdit po silnici, ale také snadno manévrovat úzkými vjezdy do stájí i při vykládání na úzké krmné stoly.

Jako součást trojkombinace zajišťují oba modely Krone EasyCut F 400 maximální využití plného pracovního záběru. V kombinaci s Krone EasyCut B 1000 lze například při plném pracovním záběru téměř 10 metrů dosáhnout překrytí 57 cm na každé straně. Výsledek? Sečení bez vynechávek v každé situaci. Hydraulické odlehčení stroje, ve standardu pohodlně ovládané z kabiny traktoru, přitom zajišťuje nejlepší možné kopírování terénu a nejvyšší kvalitu krmiva. O zajištění prvotřídního střihu se stará dlouhodobě osvědčená koncepce žacího nosníku Krone EasyCut vybaveného technologií SafeCut a SmartCut.

Svou globální orientaci demonstruje Krone hlavně s modelem Krone EasyCut F 400 CR. Tento čelně nesený žací stroj je vybaven pevným žacím nosníkem a kondicionérem tvořeným dvěma profilovanými polyuretanovými válci o průměru 25 cm. Na přání je stroj možné vybavit i válci Krone M-Rolls, které intenzivně a přitom citlivě zpracují píci svými extrémně robustními ocelovými válci. Tak se vyhnete ztrátám odrolem a proces zavadání se urychlí.

Žací stroj Krone EasyCut F 400 Fold bez kondicionéru, ale se šnekovým dopravníkem.
Žací stroj Krone EasyCut F 400 Fold bez kondicionéru, ale se šnekovým dopravníkem.

Krone EasyCut F 400 CR je ideálním stroje pro velké provozy s vysokým podílem vojtěšek, jako jsou například USA a Austrálie. Také je možné úspěšně kombinovat čelně nesený žací stroj s taženým. Příkladem může být kombinace s Krone EasyCut TC 400, nebo 500. Pro ještě vyšší výkony lze stroj kombinovat se dvěma taženými stroji spřaženými pomocí spojovacího rámu Krone EasyCut TC Connect. V kombinaci s Krone EasyCut F 400 CR je zacíleno nejen na maximální výkonnost a nejvyšší kvalitu píce, ale i na ochranu půdy.

S novými modely Krone EasyCut F 400 Fold a Krone EasyCut F 400 CR rozšiřuje společnost Krone svůj výrobní program čtyřmetrových čelně nesených žacích strojů o další dva modely a znovu dokazuje, že má připravené vhodné řešení pro všechny provozní podmínky. Čtyřmetrové čelní žací stroje jsou dalším krokem k dosažení ještě většího pracovního záběru a z toho plynoucí ještě většímu plošnému výkonu s rostoucí kvalitou píce.

Krone EasyCut F 400 CR je ideálním stroje pro velké provozy s vysokým podílem vojtěšek, jako jsou například USA a Austrálie.
Krone EasyCut F 400 CR je ideálním stroje pro velké provozy s vysokým podílem vojtěšek, jako jsou například USA a Austrálie.