Dnes je 15.11. – svátek slaví Leopold

Nová generace taženého diskového podmítače Horsch Joker RT poskytne větší přizpůsobení

Zveřejněno: 21. 10. 2019

Nový Horsch Joker RT je podle výrobce optimálním řešením v oblasti tažených diskových podmítačů, vhodný je pro všechny trhy a podmínky. Nová generace přichází s novým designem, který poskytne extrémní flexibilitu. Podmítač bude k dispozici s pracovním záběrem pět a šest metrů.

Horsch Joker RT

Disková sekce s průměrem disků 52 cm zůstává nezměněna a je stále centrálním prvkem podmítače. Disky jsou zubaté pro agresivní práci a dobrý průnik do země. Párové uchycení disků zajišťuje velkou průchodnost posklizňových zbytků. Disky mají naprosto bezúdržbové, osvědčené a robustní uložení. Dobrá přizpůsobivost povrchu a efektivní ochrana proti kamenům se provádí nadále skrze osvědčené bezúdržbové pryžové uložení.

Pokud bude zákazník chtít, může volit před sekci s disky řadu dalších nástrojů. Jedná se zejména o nožový válec. Novinkou je, že Joker RT bude schopen využívat širokou škálou jednoduchých nebo dvojitých válců pro zpětné utužení či urovnání půdy. Až za těmito válci je umístěn podvozek, což zajišťuje bezpečnou silniční přepravu. Je též navržen tak, aby i v terénu zaručil plynulý chod stroje.

Joker RT je schopen urovnat pole před setím, kvalitně připravit seťové lůžko a rozdrobit hroudy. Vyznačuje se malou spotřebou tahové síly traktoru, nadprůměrnou průchodností organické hmoty, minimálními nároky na údržbu a výbornou manévrovatelností při otáčení na souvratích.

Nový Joker se ukáže na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru spolu s dalšími novinkami, jako jsou nový samojízdný postřikovač, nožové válce, brány či meziřádkový kultivátor.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Horsch

Tématické tagy

Nové

Stroj roku 2020 zná vítěze. V jedné z kategorií fanoušci rozhodli pro nejlepší traktor roku

Zveřejněno 15.11. Šestnácti nejmodernějším strojům bylo v průběhu konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 uděleno ocenění Stroj roku 2020. V soutěži hodnotilo stroje dvacet odborných redaktorů z jedenácti zemí. jít na článek

Němci vyvinuli nosič nářadí, který ohromí svojí univerzálností. Inspiruje se nejrychlejšími traktory

Zveřejněno 15.11. Fuß Spezialfahrzeugbau GmbH se sídlem v Schönebeck se specializuje na výrobu multifunkčních speciálních víceúčelových vozidel. Výrobce nedávno představil nový nosič nářadí, který nabízí nekonečné možnosti kombinací různého příslušenství do komunálu,… jít na článek

Speciál na lisování vlhké píce, Kverneland 6500F s pevnou lisovací komorou

Zveřejněno 14.11. Kverneland představil novou generaci lisu na válcové balíky. Oproti svému předchůdci byl lis kompletně přepracován, avšak jedna funkce byla zachována. Lis je především určen na lisování vlhkého materiálu v těžkých podmínkách. jít na článek