Zemědělská technika Kubota
Dnes je 26.2. – svátek slaví Dorota

Články, aktuality a videa o navigaci

Agro navigace pro traktory a jiné zemědělské stroje slouží k základní orientaci po půdním bloku. Jsou vhodné zejména k použití při různých aplikačních činnostech jako rozmetání hnojiv a aplikace postřiků. Varianty navigací s funkcionalitou ISOBUS přebírají ovládání přípojných strojů jakékoliv značky a stávají se tak jediným univerzálním monitorem v kabině. Polní navigace mohou pracovat v různých úrovních přesnosti, které jsou základem pro kvalitní a efektivní provedení jednotlivých polních prací.

Téma „Navigace“ – třídění:

Systémy pro efektivní využití techniky a maximální ziskovost

(15.1.2019) Precizní zemědělství, ať už hovoříme o variabilním setí, aplikaci hnojiv, evidenci a zpracování dat či naváděcích systémech, se neobejde bez vyspělých elektronických systémů. O tom, jaké jsou jejich současné možnosti, informovala teoretická přednáška…

Systém pro správu dat u řezaček Krone nabídne navigaci na pole a jednoduší práci s informacemi

(14.9.2018) Krone nabízí automatickou správu dat pro ulehčení práce se získanými informacemi a daty z provozu řezaček BiG X. Systémy pro správu dat jsou k dispozici pro uživatele řezaček v různých verzích, které shromažďují a vyhodnocují data. Jednou z dalších…

John Deere uvede na trh řešení, které má zabránit enormním krádežím jeho navigací

(2.6.2018) Drahá zařízení se kradla, kradou a krást stále budou. John Deere má však už několik let problém s krádežemi svých GPS navigací. Zloději se neostýchají ukrást navigaci přímo ze stroje zaparkovaného v garáži u majitele. John Deere příští rok konečně uvede…

Amazone představí nový terminál čtvrté generace v tabletovém stylu

(24.5.2018) Amazone na svých polních dnech Amatechnika ukáže veřejnosti poprvé nový samostatný terminál ISOBUS v tabletovém stylu. Terminál ponese označení AmaTron 4. Čtvrtá generace nabídne maximálně možné intuitivní ovládání o které se postará 8palcový dotykový…

Jak z dědečka udělat moderní traktor?

(18.12.2017) Německý výrobce elektroniky Reichhardt, nabízí sadu s názvem Iso Fit, která udělá z jakéhokoliv traktoru, traktor s ISO-BUS ovládáním. Pomocí pár elektronických součástek dokonce můžete z x roků starého traktoru udělat klidně veterána s naváděním.

Navigace pro každého? Stojí podle toho

(12.12.2017) Nový a velmi jednoduchý naváděcí systém GPS pro traktory měl premiéru na výstavě LAMMA 2017, ukázal se i na veletrhu Agritechnica 2017. Do listopadu se prodalo již 300 kusů.

V těchto státech se krade JD navigace nejvíce. Výrobci došla trpělivost

(8.8.2017) GPS navigačními systémy je dnes vybaveno mnoho strojů. Jejich pořizovací cena není levná, a to samozřejmě láká zloděje. Zajímavostí je, že nejvíce GPS navigací se krade v Dánsku, Německu a v Anglii.

Trimble kupuje německého konkurenta Müller-Elektronik

(25.5.2017) Včera oznámila, americká firma Trimble, akvizici německé firmy Müller-Elektronik, která sídlí ve městě Salzkotten (Vestfálsko). Akvizice má být dokončena v létě a již ji schválily úřady.

Profesionální zemědělské naváděcí GPS systémy od firmy LD-AGRO

(7.3.2017) Již druhý rok jsou produkty firmy LD-AGRO dostupné i na českém trhu. Tento špičkový výrobce zemědělských naváděcích a mapovacích systémů nabízí celou řadu technologií pro precizní zemědělství.

← Zpět