Kramp - Náhradní díly na dosah ruky
Dnes je 29.9. – svátek slaví Michal

Články na téma „Ochrana rostlin“

Vinice Lavaux u Ženevského jezera chemicky ošetřují drony, jejich obliba a přesnost aplikace stále roste

(8.8.2019) V proslulé vinařské oblasti Lavaux nahrazují bezpilotní letouny traktory a vrtulníky. Švýcarsko je první v Evropě, které zavedlo a zjednodušilo postup leteckého ošetření vinic. Provedené analýzy ukazují, že 85 až 100 % přípravků díky dronu dosáhnou cíle.…

Izraelci vyrobili obří dron, který uveze půl tuny. Místo u vojáků poslouží pro letecký postřik

(30.7.2019) Ag-Cormorant je název velkého dronu, který dokáže uvést nejméně 500 kg. Největší uplatnění nalezne při postřiku polí a zvedání těžkých nákladů. Dron je vyvíjen společnostmi ADAMA a Tactical Robotics.

Extrémní přesnost prokázal postřikovač Berthoud, když na Ukrajině vytvořil největší obrazec v poli

(26.7.2019) Francouzský výrobce Berthoud, jehož výrobní program zahrnuje techniku na ochranu rostlin, vyrábí postřikovače pro 52 zemí světa. Ukrajina však patří mezi ty nejvýznamnější – již po dobu tří let je více než čtvrtina výrobní produkce určena právě pro…

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

(19.7.2019) Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300.

Nové kompaktní rameno TecLine-L pro tažené postřikovače Tecnoma přináší řadu vylepšení

(17.6.2019) Nové rameno TecLine-L, které se vyznačuje kompaktností, je k dispozici s pracovním záběrem od 30 do 39 metrů a je určeno pro tažené postřikovače Tecnoma řady Tecnis s objemem nádrže 3500 až 6000 litrů.

Vadí vám zápach z polí? Mladý farmář přišel na to, jak hnojit „voňavě“

(14.3.2019) I když zemědělec musí dodržovat předpisy, které se týkají aplikace chemických postřiků, nepříjemnému šíření zápachu během ochrany rostlin se jen stěží zabrání. Neobvyklé řešení ale přeci jen existuje. S nápadem přišel mladý podnikatel z Francie.

Postřikovače Rogator nabídnou flexibilní šířku ramen a další inovace

(2.9.2018) Řada strojů Fendt Rogator, která zahrnuje tažené modely Rogator 300 a samojízdné modely Rogator 600, dostala technické inovace. Postřikovače mají být ještě účinnější. Stroje modelového roku 2019 je možné již objednávat.

Pohodlný, robustní a jednoduchý. Vylepšený Dammann poprvé v ČR

(13.7.2018) Dammann pro letošní rok přichystal pro své výměnné systémy Trac inovaci v podobě nové kabiny. Kromě svých předností a široké výbavy tak nabídne ještě větší komfort obsluhy. Jeden z prvních kusů již dorazil do České republiky a zájemci si jej mohou…

První postřikovač, který splňuje podmínky Farming 4.0. To je nová vlajková loď Levante

(30.4.2018) Caffini rozšiřuje svou nabídku samojízdných postřikovačů Striker o model Levante, který byl představen na veletrhu Agritechnica 2017. Levante je vrcholem nabídky díky řadě exkluzivních technických specifikací.

Massey Ferguson MF 9130 Plus: postřikovač do tvrdých podmínek

(6.3.2018) Nový samojízdný postřikovač Massey Ferguson MF 9130 Plus je vyráběn ve městě Canoas v Brazílii koncernem AGCO. Je určen pro Jižní Ameriku, stejně jako nově pro australský trh. Plánuje se jeho prodej také na Novém Zélandu.

Výstřední loketní opěrka Agrifac nepřipomíná nic, co jsme dosud viděli

(14.2.2018) Jednou z inovací nového samojízdného postřikovače Condor Endurance II nové generace je nová loketní opěrka. Její design je svérázný.

Takto si Agrifac představuje přesnost v aplikaci postřiku

(12.2.2018) Agrifac nedávno otevřel nové výrobní prostory a ukázal zbrusu novou generaci postřikovače Condor Endurance II. Oficiální fotografie stroje doposud holandský výrobce neukázal, za to pár informací již k dispozici je.

Nová generace taženého postřikovače UX 01 Super

(8.2.2018) Amazone přichází na trh s novým taženým postřikovačem UX 01 Super. Tento postřikovač nabízí ještě větší přesnost a výkon, stejně jako ještě větší komfort. Je k dispozici v objemech nádrží 4 200 l, 5 200 l nebo 6 200 l. Zespod je postřikovač zakrytován,…